Calificări Euro 2024. Punct uriaș obținut de România. Ce au făcute celelalte echipe din grupă

România a reușit să scoată un egal nesperat cu Elveția. După o primă repriză foarte slabă pentru tricolori, după pauză, părea că elvețienii se îndreaptă spre o victorie lejeră. A fost 2-0 la pauză, după golurile marcate de Amdouni în minutele 28 și 41.

România a schimbat istoria meciului în ultimele minute ale meciului. Valentin Mihăilă a marcat două goluri în minutele 90 și 92. De asemenea, tricolorii au fost protejați și de inspirația portarului Horațiu Moldovan.

În celelalte meciuri din grupă, Israel a reușit să învingă Andorra cu 2-1, după ce o bună parte din meci a fost egal. Belarus a reușit o surpriză învingând Kosovo cu 2-1.