Un tânăr în vârstă de 24 de ani, fără comorbidități și nevaccinat, a murit din cauza COVID-19, anunță postul de televiziune Digi 24.
Decesul acestuia se numără printre cele 390 de decese înregistrate în ultima zi în România.
Este vorba despre un tânăr din județul Bistrița-Năsăud, în vârstă de 24 de ani, fără comorbidități, nevaccinat.
Și ieri au fost raportate decesele a două tinere de 26 de ani, fără comorbidități și nevaccinate.
Este vorba despre o tânără în vârstă de 26 de ani, fără comorbidități, nevaccinată, din județul Caraș-Severin, și despre o tânără de aceeași vârstă, din județul Prahova. Nici aceasta nu suferea de alte afecțiuni și nu era vaccinată împotriva COVID.
Ieri s-a înregistrat cel mai mare număr de decese cauzate de COVID-19 de la debutul pandemiei: 442. Până astăzi, 40.461 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 din România au decedat.