Vasile Rîmbu de la PSD a câștigat alegerile locale în municipiul Suceava, reușind să îl învingă pe actualul primar, Ion Lungu de la PNL, aflat la cel de-al cincilea mandat, anunță publicația locală newsbucovina.ro.
Și publicația locală „Monitorul de Suceava” îl dă drept câștigător pe Vasile Rîmbu de la PSD.
Potrivit numărătorii paralele efectuate de partidele politice, atât de PSD, cât și de PNL, Vasile Rîmbu va fi noul primar al Sucevei, mai notează newsbucovina.ro.
Urmărește GreatNews și pe Instagram ca să fii la curent cu tot ce se întâmplă interesant în România și în lume. Ne găsești și pe Threads.