Joburi în Dubai. Mese, cazare, transport și bilete de avion gratis

locuri de muncă dubai
Foto: kamzyw / pixabay.com

Românii care vor să lucreze în Emirate sau în alte state din Golf au la dispoziție în această perioadă mai multe locuri de muncă libere.

Unii angajatori oferă mese, cazare, transport și bilete de avion gratuite. De asemenea, veniturile nu sunt impozabile.

Iată câteva dintre cele mai interesante locuri de muncă:

1. O companie de recrutare caută 60 de persoane care să lucreze în hoteluri din Dubai.

Ce se cere:

– cunoșterea limbii engleze
– abilitatea de a lucra într-un mediu aglomerat
– persoanele să fie orientate către client
– angajații să aibă o personalitate plăcută

Ce se oferă:

– bilete de avion dus-întors spre țara de proveniență (o dată la fiecare 2 ani)
– cazare, transport, uniforme și masa asigurată
– acces la facilități de relaxare
– asigurare medicală
– 30 de zile de vacanță pe an plus alte 10 zile libere cu ocazia sărbătorilor
– traininguri

AICI puteți afla mai multe informații despre aceste locuri de muncă și puteți aplica.

2. O școală privată din Abu Dhabi caută un profesor de engleză.

Ce se cere:

– minimum 4 ani de experiență
– diplomă universitară
– să fie pregătit să lucreze într-un mediu multicultural
– să aibă abilități avansate de folosire a calculatorului

Se oferă un pachet salarial atractiv, iar cazarea este gratuită.

3. O companie caută 5 mecanici de reparații și mentenanță tancuri care să lucreze în Kuwait.

Candidatul ideal:

– experiență anterioară în unitate militară de service și reparații cel puțin 5 ani.
– cunoștințe avansate și deprinderi în efectuarea de lucrări mecanice de întreținere și reparații pentru tancuri, amfibii și blindate militare cu șenile.
– studii absolvite în cadrul Academiei de Tancuri sau/și experiență relevantă în subunități de tancuri și blindate.
– limba engleză cel puțin nivel mediu.
– permis categoria B.
– experiența în teatrele de operațiuni constituie un avantaj.

Descrierea jobului:

– realizează lucrări de mentenanță și reparații pentru tehnică militară: tancuri Abrams M1, blindate Bradley, vehicole de recuperare M88, etc
– constată cauza defecțiunilor și ia măsurile corective necesare.
– demontează și reasamblează echipamentele cu ajutorul manualelor tehnice, a dispozitivelor de ridicat, a uneltelor pneumatice și a altor scule specifice.
– inspectarea, repararea și înlocuirea componentelor, motoarelor și subunităților funcționale.
– instruirea membrilor echipei în legătură cu incidente de mentenanță neobișnuite sau rezolvarea cazurilor speciale de analiză.

1. Salariu avantajos neimpozabil în dolari americani
2. Cazare gratuită în aparatamente complet utilate.
3. Bilet de avion dus / întors.
4. Contract ferm pe 1 an cu posibilitate de prelungire.
5. Bonus la finalizarea contractului la termen.
6. Mediu de lucru sigur și profesionist alături de personalul Armatei SUA.

Dacă acest articol vi s-a părut util și vreți să fiți la curent și cu alte oferte de pe piața locurilor de muncă, alăturați-vă, cu un Like, comunității de cititori de pe pagina noastră de Facebook.

Jurnalist GreatNews, lucrez în presa centrală din 2008 și am scris pentru publicații precum Yahoo News România, ziarul „Evenimentul Zilei”, site-ul turism.evz.ro sau revista „National Geographic România”. Scriu cu plăcere reportaje și portrete pe care le ilustrez adesea cu fotografii și cred că baza meseriei de jurnalist stă în munca de teren și în discuțiile cu oamenii. Mă interesează în special temele sociale, drepturile omului, egalitatea de șanse, diversitatea culturală și domenii precum știința și turismul.