Amical reușit pentru CSM Sighișoara. Victorie la cinci goluri diferență cu CSM  Făgăraș

sighisoara handbal amical

Sala polivalentă „Radu Voina” din Sighișoara a găzduit un meci amical de handbal între CSM Sighișoara și CSM Făgăraș, meci de pregătire pentru noul sezon competițional 2022-2023.

Cu un lot mult mai numeros față de anul trecut, cu jucători noi și un nou antrenor, echipa sighișoreană i-a întâlnit pe teren propriu pe cei de la CSM Făgăraș.

Deși scorul a fost deschis de echipa din Făgăraș, la pauză scorul a fost 20-17 pentru echipa gazdă. După pauză, sighișorenii au menținut un avantaj de 4-5 goluri împotriva echipei invitate. Scorul final a fost 37-32.

În data de 9 septembrie CSM Sighișoara va avea încă un meci amical în deplasare, la Ghimbav.

Primul meci oficial al echipei CSM Sighișoara va fi împotriva echipei C.S. Sporting Ghimbav și avea loc în data de 18 septembrie 2022. În aceeași zi, CSM Făgăraș îi va întâlni pe CSM Odorheiu-Secuiesc în primul meci al etapei.