O mare companie din România angajează șoferi. Plata e de 2.450 de euro pe lună

angajări șoferi TIR străinătate locuri de muncă pentru șoferi de TIR
FOTO: Mercedes Benz

O companie din România angajează 10 șoferi care să transporte marfă în Europa.

Candidatul ideal:

– experiență de minimum un an pe vehicul articulat (ansamblu cap tractor + semiremorcă) în Europa sau România
– experiența în Anglia e un avantaj
– permis C,E, atestat medical + psihologic valabile.
– un bun cunoscător al geografiei rutiere europene, bun navigator atât cu hărți, cât și cu GPS.
– serios, inteligent, disciplinat, corect și muncitor.
– să cunoască legislația referitoare la timpii de condus și de repaus și să știe să completeze corect toate documentele aferente transportului.
– să aibă grijă permanent de camion și să anunțe urgent dispeceratul în caz de defecțiuni.
– limba engleză la nivel mediu (de preferat)
– experiența în transport frigorific reprezintă un punct în plus

AICI puteți afla mai multe informații despre aceste locuri de muncă și puteți aplica.

Descrierea jobului:

– grupaj multi-temperatură în Europa de Vest cu cerințe înalte de calitate.
– se respectă timpii de condus și de repaus.
– muncă de zi în general (livrările de noapte sunt foarte rare).
– comunicare cu dispeceri români prin telefon și sistem TRANSICS.
– instrumente de plată electronică a autostrăzilor în toată Europa.
– reparațiile se fac doar în service autorizat.
– contract european de service și asistență pneuri.
– parc auto majoritar nou cu camioane Euro 6.

Informații privind salarizarea:

– salarizarea este de 2.325 -2.450 de euro în total (diurnă + salariu în țară + bonificații).
– contract de munca corect, în România, conform legislației în vigoare.
– transport inclus în pachetul de salarizare (fiecare își alege singur modul de deplasare).
– salariu plătit la timp și la dată fixă.
– asigurare privată în caz de accident (deces, handicap).
– nu se plătește la kilometru.
– nu se face tur-retur.
– nu se lucrează în echipaj.
– se lucrează 6 săptămâni, cu două concediu.

Firma Traxrom are 10 ani de experiență în domeniul transporturilor.

Dacă acest articol vi s-a părut util și vreți să fiți la curent și cu alte oferte de pe piața locurilor de muncă, alăturați-vă, cu un Like, comunității de cititori de pe pagina noastră de Facebook.

Jurnalist GreatNews, lucrez în presa centrală din 2008 și am scris pentru publicații precum Yahoo News România, ziarul „Evenimentul Zilei”, site-ul turism.evz.ro sau revista „National Geographic România”. Scriu cu plăcere reportaje și portrete pe care le ilustrez adesea cu fotografii și cred că baza meseriei de jurnalist stă în munca de teren și în discuțiile cu oamenii. Mă interesează în special temele sociale, drepturile omului, egalitatea de șanse, diversitatea culturală și domenii precum știința și turismul.