Simona Halep a explicat ce i s-a întâmplat în finala de la Doha

Simona Halep a explicat pentru Digi Sport ce anume s-a întâmplat în finala Turnelui de la Doha, meci pe care l-a pierdut, deși a jucat un tenis excelent în primul set.

Ea a povestit că din setul doi a început să aibă probleme medicale.

„Mă simt tare obosită, am simţit deja din setul doi, mi se blocau muşchii de la spate. Băşica… mi-a dat şi puţin sânge”, a spus Simona Halep.

Setul al doilea a fost câștigat de belgianca Elise Mertens cu 6-4.

Ulterior au apărut și durerile la spate, chiar într-un moment crucial al meciului – la mijlocul setului decisiv, mai notează sursa citată. La scorul de 4-2 pentru Mertens, pe propriul serviciu, Halep s-a aplecat de două ori şi a dus mâna la spate.

Imediat după încheierea partidei, Simona Halep a plecat direct la vestiare, dar a revenit ulterior pentru a participa la festivitatea de premiere.

Meciul s-a încheiat cu scorul 6-3, 4-6, 3-6 pentru Elise Mertens.

Dacă folosești des Instagram, poți găsi o mulțime de lucruri interesante postate de GreatNews pe contul nostru, accesibil la linkul de mai jos: