Copiii de la o creșă cu program prelungit din Iași erau jigniți, dar și învățați cum să înjure, de către o educatoare.
Atitudinea educatoarei a fost descoperită după ce părinții unui copil i-au pus acestuia un dispozitiv de înregistrare pe haină. Părinții au luat această decizie după ce băiatul lor începuse să înjure și nu mai dorea să meargă la grădiniță, scrie Digi24.
Înregistrările arată cum educatoarea ceartă un copil care tocmai a făcut pe el.
”De ce nu faci c..a la baie și faci pe tine? Porcule! Ești porc, nu tigru cum spune mama ta. Porc ești că te c..i pe tine. Miroase că ești nespălat. A dihor miroase”, îi spune îngrijitoarea copilului.
Copilului îi se mai spune că este ”porc”, ”nespălat” și că ”pute ca un dihor”.
Educatoarele îi învățau pe copii și cum se înjură.
”În p… mă-tii, ia spune și tu, spune”, se aude o voce, în timp ce o altă educatoare amenință un copil că îl omoară.
Copilul care a avut dispozitiv de înregistrare pe haină a fost luat de la creșă și merge la psiholog. Părinții au anunțat că vor depune plângere penală pentru rele tratamente aplicate minorului.
Creșa aparține Primăriei Iași.
Dacă folosești des Instagram, poți găsi o mulțime de lucruri interesante postate de GreatNews pe contul nostru, accesibil la linkul de mai jos: