„Fiare vechi!”. Job de vis în domeniu, în cea mai fericită țară din lume: salariu bun, cazare gratis

cascadă curcubeu
Foto: Free-Photos / pixabay.com

O companie din Finlanda caută un muncitor care să lucreze cu fier vechi. Locul de munca este în Finlanda, țară care conform celui mai recent clasament este cea mai fericită din lume.

Angajatul va lucra în Eurajoki, la 2,5 kilometri de centrul orașului.

Se lucrează 40-50 de ore pe săptămână, în ture. Salariul este de 1.950 de euro în mână, iar cazarea este gratuită.

Sarcinile și responsabilitățile esențiale sunt următoarele:
– Să cunoască și să aibă capacitatea de a identifica diversele tipuri de deșeuri feroase
– Să fie capabil să opereze utilajele în incinta depozitului de fier vechi
– Să cunoască pe deplin funcționarea și funcționalitățile utilajelor
– Să poată comunica cu tehnicienii de întreținere a echipamentului în cazul unor defecțiuni
– Să își îndeplinească sarcinile primite

Calificări necesare:
– 1-2 ani de experiență relevantă
– Cunoașterea limbii engleze
– Experiență în lucrul cu macarale și/sau alte utilaje în depozit de fier vechi
– Capacitatea de a identifica diversele tipuri de metal
– Atenție și dorință de muncă

Ce se oferă:
– Contract pe perioadă nedeterminată
– 30 de zile de concediu plătit pe an
– Plata este de 13-15 euro/oră, în funcție de calificări
– Orele suplimentare și cele din weekend sunt plătite cu 50-100% în plus
– Salariul net e calculat de biroul finlandez de taxe. La 15 euro/oră, 40 de ore pe săptămână, net-ul e în jur de 1.950 de euro
– Cazarea este gratuită, în cameră separată
– Echipamentul de protecția muncii este gratuit

Mai multe informații despre acest loc de muncă puteți găsi aici.

Dacă folosești des Instagram, poți găsi o mulțime de lucruri interesante postate de GreatNews pe contul nostru, accesibil la linkul de mai jos:

Jurnalist GreatNews, lucrez în presa centrală din 2008 și am scris pentru publicații precum Yahoo News România, ziarul „Evenimentul Zilei”, site-ul turism.evz.ro sau revista „National Geographic România”. Scriu cu plăcere reportaje și portrete pe care le ilustrez adesea cu fotografii și cred că baza meseriei de jurnalist stă în munca de teren și în discuțiile cu oamenii. Mă interesează în special temele sociale, drepturile omului, egalitatea de șanse, diversitatea culturală și domenii precum știința și turismul.